субота, 27 березня 2021 р.

До Всеукраїнського тиждня дитячого читання

 Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга - твій насущний хліб.

Тож зачерпниіз неї і напийся,

Снаги, що в серці залишає слід.

     Читання книг - це велика духовна цінність, відпочинок та насолода для душі. Людина, яка вміє і любить читати - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Перед книгою віками схиляло в шанобі голову людство, вважало її святинею. "Читання - ось найкраще навчання"- стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В цьому переконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини. Адже, книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова.Книга вчить нас бути чесними і працьовитими. Все життя книга допомагає нам вчитись, працювати, жити. Книга наш помічник, а для тих, хто вміє дружити з нею, - вірний друг. Нерідко книга, прочитана ще в дитинстві, залишається в пам'яті на все життя.

     Щороку під час весняних канікул для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який було засновано 22 лютого 1993 року.

     Цього року БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія № 7 до Тиждня дитячого читання провели під гаслом "Грай, рухайся, читай" - мандрівка книжковою планетою на дитячому майданчику. Весна запізнилася, але сьогодні був гарний день і ми гарно провели час. Познайомилися з новими надходжен-   нями, грали "Відгадай казку, розгадай загадку", "Малюнок з якої книжки", розповідали про "Моя перша книга" та отримували  маленькі подарунки.

    З метою заохочення дітей до читання та книг провели цей захід.


 

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

До Дня українського добровольця

 "Вони для нас виборюють життя" - викладка літератури до Дня добровольця та відео перегляд підготували БК м-на "Східний" та міська бібліотека філія 7

     День українського добровольця відзначається тепер в Україні щорічно 14 березня. Постанову про заснування свята було прийнято Верховною Радою 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілосності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініциативи громадськості.Адже нема і не буде жертовнішної справи, аніж узяти до рук зброю для захисту своєї країни, родини, дітей.

     В ряди української армії добровольцями пішли і зовсім юні хлопці, і зрілі чоловіки, і ті хто ніколи не тримав в руках автомат, і жінки. Вони різного віку, вони жили поряд з нами, працювали, були звичайними господарями. А сьогодні стали воїнами - нашою надією, нашим щитом, нашим захистом.

     День українського добровольця - це і нагадування всім нам, що одного разу ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишимось її добровольцями. Вояками доброї волі. І нашим святим обов'язком залишається боротьба за справжню Державу ставши на захист України, ми вже не маємо права відступати.

     Ми закликаємо 14 жовтня згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.







До Дня народження Т.Г.Шевченка



 

БК м-на «Східний» та міська бібліотека філія № 7   «Єднаємо душі словом  Кобзаря» - Шевченківські читання до дня народження Т.Г.Шевченка.

     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає людство. У перші березневі дні, а саме 9 березня ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка. У 2021 році минає 207 років з дня народження поета, проте й нині живе під сонцем України Кобзареве слово.

     Творчість Т.Г.Шевченка знають і люблять всі народи світу. Духовним батьком, творцем і рятівником української мови й всієї нації став Великий Кобзар! Дуже любив поет свою Україну, порівнював її з образом матері.   Україно! Україно! Серце моє, ненько! Як згадаю твою долю,Заплаче серденько.

     Ми повинні читати його твори і наша мова буде гарною, чарівною, барвистою, бо українська мова – одна з найкращих мов світу.

     Учитеся, шануйте батьків, живіть дружно – учив Тарас Григорович Шевченко

 Шевченківські читання:

Олександр Манько – «Мені тринадцятий минало»- уривок

Хухрянська Орина – «Зоря моя вечирняя»

Павлішина Таісія – «Світає»

Івченко Ірина – «Тече вода з під явора»


вівторок, 2 березня 2021 р.

До охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих рослин

      Шановні друзі! Надворі весна - час пробудження природи, радісних сподівань і світлих надій. Кожної весни під лісовим покровом відбувається чудо. Зацвітають ранньоквітучі рослини. Первоцвіти. Це підсніжник, проліска, конвалія, сон-трава. Яка краса! Та кажуть, що краса беззахисна.      Можливо цьому причина, що заради скороминучої втіхи люди гублять цілі галявини тепер вже рідкисних рослин?  Та чи потрібна природі така любов, і чи єдиний це спосіб наблизитися до природи? Тож озірнімося! Яка прекрасна наше земля! Уже сама згадка про весну будить в серці радість. Це свято відновлення і відродження природи.

А ось і я , весна - красна                            Не зривайте марно цвіту,

Куди ступлю я -                                           Не губіть земну красу.

Сонце сія                                                     Ви ж сюди прийдете знову,

І все навколо ожива.                                   Щоб зустріти тут весну.

Я все пробуджую від сну

І нашу землю чарівну.

     Також повідомляємо, незаконний збір і реалізація рідкісних, занесених до Червоної книги України ранньоквітучих рослин, заборонені Законом України "Про Червону книгу України", та статтями 88 (1) та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.






До Міжнародного дня рідної мови

     Як воду п'ю із чистої криниці,      З - поміж людей вишукую слова,      І наша ріднамова - чарівниця      У віршах повнозвучних ожи...