пʼятниця, 25 червня 2021 р.

До дня Конституціі України

 До дня Конституції України була представлена іформаційна виставка "Україна - це твоя свобода". 

28 червня 1996 року на п'ятій сесії Верховної Ради України була прийнята Конституція - основний закон держави. Без якого не існує держава. Конституція має найвищу юридичну силу і встановлює засади політичної, правової та економічної системи держави. Конституція України створена для людей і на благо людей. 

Любімо свою землю, шануємо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

З дітьми ще провели цікавий  відео-перегляд "День Конституції України" - де познайомилися з правами і обовязками людини і громадянина. Стільки в світі запитань! Стільки різних є завдань! І один дороговказ - Конституції указ! 

Тож зі святом!!! Вітаємо щиро Вас усіх!




пʼятниця, 18 червня 2021 р.

До дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

      Друга світова війна стала наймасштабнішою війною в історії людства, великим переломом ХХ століття, що докорінно змінив політичну карту і соціальну структуру світу. Питання про причини Другої світової війни залишається в історичній науці дискусійним і неоднозначним.

     22 червня 1941 року рано в ранці Третій Рейх за підтримки своїх союзників - Королівства Італія, Королівства Угорщина, Королівства Румунія, та Словацької республіки - раптово і без попередження напала на СРСР. Почалася Німецько-радянська війна, яку називають Великою Вітчизняною Війною.

     22 червня 1941 року мирне життя нашої країни було перервано віроломним нападом Німеччини. Жорстокий окупаційний режим призвів до різкого посилення антинімецьких настроїв в Україні. На прикінці 1943 - першій половині 1944 року основні бойові дії  проходили на південній ділянці фронту. Німці відступили з території Української РСР. Червона армія зайняла землі Правобережної України, Крим, вийшла до Карпат, вступила на територію Королівства Румунія. Крім того Червона армія посилила наступ у Білоруській РСР(Білоруська операція 1944р.) та Західній Україні. Радянські війська вийшли до кордонів Східної Прусії, вступили на землі Польщі, разом з польськими військами продовжили наступ. 8 травня 1945 року (близько півночі) представники німецького головнокомандування підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Війна завдала народам світу величезних людських і матеріальних утрат. Кількість жертв досі точно не встановлено. На території Української РСР німці спалили разом із мешканцями 250 сіл. У концтаборах загинуло 5,5 млн. осіб. Близько 2,4 млн. були з України. Втрати українського народу у війні становило 40-44% загальних втрат СРСР.

   На заході була представлена книжкова виставка "Так починалася війна", відео перегляд "День коли почалася війна" та "Діти і війна".

   Ми пам'ятаємо яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона - запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться. Друга світова війна стала найбільш кровавою в історії людства. Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.





    

середа, 16 червня 2021 р.

До року Української революції 1917-1921рр. в Україні

 БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія № 7 провели історичний відео-екскурс "Відродження державності українського народу" до 100 річчя Української революції 1917-1921років в Україні.

  Познайомилися з історичними подіями відродження державності українського народу, поглибили знання про ключові події Української революції 1917-1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду, формували активну громадянську позицію і почуття патріотизму.

  У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть  бездержавності відбулось об'єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

  Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України. Переглянули відео "Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років".



четвер, 10 червня 2021 р.

День захисту дітей та Міжнародний день друзів

 9 червня БК м-ну"Східний", міська бібліотека філія № 7 та Лиманська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України провели розважальну-ігрову програму: "Привіт Сонце, привіт Літо" із за погодних умов у Міжнародний день друзів та перший день канікул: "Живе на всій планеті народ великий - діти".

 Таланту карантин не перешкода. Вітали за участь в місцевому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику серед дітей під назвою ""Пожежі краще запобігти",  та за участь у місцевому турі всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнку "Книга і діти, екологія і світ" - Ярослава Бакаєва та Таісію Павлішину.

   За активну участь у житті БК м-ну"Східний" та міської бібліотеки філії № 7 вітали наших дітей, а саме: Ярослава Бакаєва, Таісію Павлішину, Альону Івченко, Олександра Манько, Орину Хухрянську, Софію Смородіну, Олексія Смородіна, Степана Шабан, Германа Орлова, Ольгу Громову.

   Вітали Олесю Кравченко і Ярослава Бакаєва які закінчили перший клас, а Надію Шабан за традицією піде в перший клас.

    Дуже цікаво і позитивно провели час. Грали у "Веселі старти". Дорослі теж не пасли задніх та брали участь. Відгадували загадки, приймали участь у малюванні "Червоний Хрест глазами дітей", гра "Веселий парашут" та багато інших. Фішкою був Аквагрім. Свято добігало до кінця. Побажали гарно провести канікули  і ми дійсно підтвердили, що ми справжні друзі.






пʼятниця, 4 червня 2021 р.

До 7-ї річниці звільнення Лиманщини від озброєних сепаратистських формувань

 БК м-ну"Східний" та міська б-ка філія № 7 провели інформаційний дайджест "Лицарі волі". 

     Цього дня 7 років тому, місто Лиман було звільнено від озброєних сепаратистських формувань. Лиман став першим звільненим містом. Згадали ті буремні події. "Війна ... Це слово звучить на кожному кроці. Не проходить жодного дня без перегляду новин та обговорення військової ситуації на Сході України. Кожен з нас оберігає в серці Батьківщину, зігріває надією на світле та мирне майбутнє, і згадує червень 2014 року. Була представлена книжкова виставка та постіно діючий куточок "У мужності не має віку, у пам'яті нема кінця!" - де представлені біографічні, фотоматеріали, хронологія подій. Згадали поіменно гідних синів Лиманщини, імена яких закарбовані у літопис нашої країни:Володимир Бражник, Геннадій Запара, Сергій Карпо, Олексій Кудрявцев, Ростислав Пронько, Дмитро Красногрудь. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять. Вічна слава героям, які загинули у бою та які продовжують боронити Україну. Мета інформаційного дайджеста - донести до присутніх подвиг та патріотизм героїв які ціною свого життя захищали наш рідний край, свою Батьківщину.





До Міжнародного дня рідної мови

     Як воду п'ю із чистої криниці,      З - поміж людей вишукую слова,      І наша ріднамова - чарівниця      У віршах повнозвучних ожи...