Друга світова війна стала наймасштабнішою війною в історії людства, великим переломом ХХ століття, що докорінно змінив політичну карту і соціальну структуру світу. Питання про причини Другої світової війни залишається в історичній науці дискусійним і неоднозначним.
22 червня 1941 року рано в ранці Третій Рейх за підтримки своїх союзників - Королівства Італія, Королівства Угорщина, Королівства Румунія, та Словацької республіки - раптово і без попередження напала на СРСР. Почалася Німецько-радянська війна, яку називають Великою Вітчизняною Війною.
22 червня 1941 року мирне життя нашої країни було перервано віроломним нападом Німеччини. Жорстокий окупаційний режим призвів до різкого посилення антинімецьких настроїв в Україні. На прикінці 1943 - першій половині 1944 року основні бойові дії проходили на південній ділянці фронту. Німці відступили з території Української РСР. Червона армія зайняла землі Правобережної України, Крим, вийшла до Карпат, вступила на територію Королівства Румунія. Крім того Червона армія посилила наступ у Білоруській РСР(Білоруська операція 1944р.) та Західній Україні. Радянські війська вийшли до кордонів Східної Прусії, вступили на землі Польщі, разом з польськими військами продовжили наступ. 8 травня 1945 року (близько півночі) представники німецького головнокомандування підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Війна завдала народам світу величезних людських і матеріальних утрат. Кількість жертв досі точно не встановлено. На території Української РСР німці спалили разом із мешканцями 250 сіл. У концтаборах загинуло 5,5 млн. осіб. Близько 2,4 млн. були з України. Втрати українського народу у війні становило 40-44% загальних втрат СРСР.
На заході була представлена книжкова виставка "Так починалася війна", відео перегляд "День коли почалася війна" та "Діти і війна".
Ми пам'ятаємо яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона - запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться. Друга світова війна стала найбільш кровавою в історії людства. Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.