субота, 4 грудня 2021 р.

До дня Збройних Сил України

 День Збройних сил України встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році і відзначається щороку 6 грудня − у день прийняття Закону України «Про Збройні сили України».

День 6 грудня – це свято самовідданості та благородства, якими володіють справжні визволителі та оборонці рідної землі. Це свято всіх тих, хто віддає свої знання, мужність, силу та професіоналізм справі оборони України. 

За плечами військових Збройних Сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів. 

Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх чоловіків та мужніх жінок. Українська армія є національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України.

Сердечно зичимо миру та спокою усім українським військовослужбовцям, подальших успіхів у вдосконаленні бойової майстерності, добра та достатку в кожній оселі.

Ваша мужність та сила здатні подолати будь-які перешкоди.




субота, 27 листопада 2021 р.

До дня пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні

 Голодомору  сльози  і  могили …

І  перед  ними  ми  в  боргу  завжди

За  тих,  що  крихти  хліба  не  доїли

І  не  допили  чистої  води.

Ще  душі  є  порожні,  як  руїни,

Які  в  житті  не  дихали  добром,

Що  віддали  у  жертву  Україну

І,  як  раба,  страждальний  мій  народ

Але  зернина,  що  у  полі  скресла,

Надією  і  вірою  зросла

І  Україна,  як  народ,  воскресла

І  наша  віща  доля  ожила.

Ісус  Христос  у  заповітну  пору

Зніс  на  Голгофу  непокори  хрест …

Та  не  погасне  біль  голодомору

І  вічна  наша  пам’ять  не  помре

     27 листопада 89 річниця пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні. У цей  день ми вшановуємо пам'ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями.

    У нас, українців є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, у 1933-му померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами. Запалимо Свічку Пам'яті. Пам'ять вічна.

    БК м-ну "Східний" та міська бібліотека філія № 7 долучилися до Акції: 

                   " ЗАПАЛИ  СВІЧКУ  ПАМ'ЯТІ  у вікні "






пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

До Дня Гідності та Свободи

     21 листопада 2021 року в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня з інтервалом у дев'ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році - Помаранчева революція, у 2013-му - Революція Гідності.
     13 листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ № 872/2014, згіднро з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи.
     День Гідності та Свободи є не лише черговою пам'ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи, боротьби за мирне і щасливе життя всіх українців.







субота, 6 листопада 2021 р.

До Дня української писемності та мови




      В Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови.

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року. Відповідно до його указу, святкування Дня української писемності та мови щорічно проводиться 9 листопада в день пам'яті українського святого Нестора-Літописця. Він - письменник-агіограф, основоположник давньоруської історіографії, перший історик Київської Русі, мислитель, вчений, чернець Києво-Печерського монастиря.

До цього дня БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія 7 підготували відео-перегляд "Мене чарує мова наша ніжна"

середа, 13 жовтня 2021 р.

День захисника і захисниць України

День захисника і захисниць України - свято, що започатковано з 2014 року, святкується щорічно 14 жовтня, водночас з Покровою Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.
 Будь мужній і будь достойний
 Ти слави своїх батьків,
 Відважний вкраїнський воїне,
 Нащадку славних козаків!
 Напередодні свята БК м-на "Східний" та міська бібліотека-філія №7 запропонувала виставку-пам'ять "У мужності немає віку, у подвига немає кінця." Користувачі познайомилися з бойовими подвигами наших героїв-земляків, які загинули, захищаючи рідну землю, територіальну цілісність та суверенітет України, а саме: Володимир Бражник, Геннадій Запара, Сергій Карпо,Дмитро Красногрудь,Ростислав Проньков, Олексій Кудрявцев, Валерій Сало. Ми шануємо їх подвиг. Дякуємо всім, захисникам і захисницям України, хто не шкодуючи власного життя відстоює незалежність України й боронить нашу землю! Хай оберігає Покров Пресвятої Богородиці!

середа, 22 вересня 2021 р.

До дня партизанської слави

      22 вересня відзначають День партизанської слави. БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія № 7 разом з ЦКД м.Лиман провели мітинг біля меморіальних дошок партизанам та підпідьникам.

     На заході були присутні керуючий справами О.В.Погорєлов та голова ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил України Л.І.Морозова.

     Цього дня ми вшановуємо подвиг партизанів та підпільників Другої світової війни. Лиманці пишаються своїми героями! Ми завжди будемо пам'ятати Ваш подвиг!

     Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять про героїв партизанського руху та поклали квіти до меморіальних дошок.




четвер, 29 липня 2021 р.

До Міжнародного дня дружби

      Літо. Канікули. Найулюбленіша пора усіх дітей. Сьогодні на передодні Міжнародного дня дружби дітвора завітала у БК м-ну "Східний" та бібліотеку. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але ж справедлива - у книг канікул не буває! Користувачі приходять з друзями ознайомитися з новинками літератури та рекомендаційними списками по шкільній програмі, обговорити прочитані книги, переглянути мультики, пограти в ігри. Книга є і залишається справжнім другом сучасної дітвори, а бібліотека - надійним путівником і порадником в книжковому просторі. Бібліотекар Хухрянська В.І. підготувала книжковий вернісаж : "Острів дитячих казкових скарбів", познайомила з новими періодичними виданнями для дітей - "Задавака", "Колосок", "Колобочок", "Кенгуру", "У світі казок", "Кузя", "Конфетка" які передплачує для них бібліотека. Грали у ігри, відгадували загадки, малювали, робили поробки. Гарно провели час. Захід був цікавий і неймовірно захоплюючий. Він приніс дітям багато позитивних вражень так як провели його в компанії з друзями ще й отримали солодощі.





пʼятниця, 2 липня 2021 р.

До 90 років Донецької області

 "Донеччино моя, моя ти Батьківщино,

   тобі любов моя і всі мої чуття.

   Я до твоїх грудей приникнув, як дитина,

   Щоб знов набратись сил для пісні і життя."

                                  (Володимир Сосюра)

02.07.2021 р БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія № 7 провели ігрову программу до дня заснування (90 років) Донецькій області. Программа мала назву: "Відгадай місто Донецького краю". На початку бібліотекар Хухрянська В.І присутнім розповіла про історію Донецької області, познайомила з книжковою виставкою "Єдина у нас і на вічність рідна земля під ногами". 

Ігрова программа була спрямована на організаційно змістовне  дозвілля - поваги до історії рідного краю, розвитку патріотичних почуттів та любові до  Батьківщини, відпочинку дітей. Гра має великий вплив на розвиток нахилів та здібностей дитини, а відповідно - і на її майбутню долю. У грі діти є найбільш активними і безпосередніми. Сприяли атмосфері радості й веселощів і отримували призи. Канікули! Канікули усі дуже люблять. Це такий час, коли можна тільки веселитися і відпочивати.




пʼятниця, 25 червня 2021 р.

До дня Конституціі України

 До дня Конституції України була представлена іформаційна виставка "Україна - це твоя свобода". 

28 червня 1996 року на п'ятій сесії Верховної Ради України була прийнята Конституція - основний закон держави. Без якого не існує держава. Конституція має найвищу юридичну силу і встановлює засади політичної, правової та економічної системи держави. Конституція України створена для людей і на благо людей. 

Любімо свою землю, шануємо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

З дітьми ще провели цікавий  відео-перегляд "День Конституції України" - де познайомилися з правами і обовязками людини і громадянина. Стільки в світі запитань! Стільки різних є завдань! І один дороговказ - Конституції указ! 

Тож зі святом!!! Вітаємо щиро Вас усіх!




пʼятниця, 18 червня 2021 р.

До дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

      Друга світова війна стала наймасштабнішою війною в історії людства, великим переломом ХХ століття, що докорінно змінив політичну карту і соціальну структуру світу. Питання про причини Другої світової війни залишається в історичній науці дискусійним і неоднозначним.

     22 червня 1941 року рано в ранці Третій Рейх за підтримки своїх союзників - Королівства Італія, Королівства Угорщина, Королівства Румунія, та Словацької республіки - раптово і без попередження напала на СРСР. Почалася Німецько-радянська війна, яку називають Великою Вітчизняною Війною.

     22 червня 1941 року мирне життя нашої країни було перервано віроломним нападом Німеччини. Жорстокий окупаційний режим призвів до різкого посилення антинімецьких настроїв в Україні. На прикінці 1943 - першій половині 1944 року основні бойові дії  проходили на південній ділянці фронту. Німці відступили з території Української РСР. Червона армія зайняла землі Правобережної України, Крим, вийшла до Карпат, вступила на територію Королівства Румунія. Крім того Червона армія посилила наступ у Білоруській РСР(Білоруська операція 1944р.) та Західній Україні. Радянські війська вийшли до кордонів Східної Прусії, вступили на землі Польщі, разом з польськими військами продовжили наступ. 8 травня 1945 року (близько півночі) представники німецького головнокомандування підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Війна завдала народам світу величезних людських і матеріальних утрат. Кількість жертв досі точно не встановлено. На території Української РСР німці спалили разом із мешканцями 250 сіл. У концтаборах загинуло 5,5 млн. осіб. Близько 2,4 млн. були з України. Втрати українського народу у війні становило 40-44% загальних втрат СРСР.

   На заході була представлена книжкова виставка "Так починалася війна", відео перегляд "День коли почалася війна" та "Діти і війна".

   Ми пам'ятаємо яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона - запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться. Друга світова війна стала найбільш кровавою в історії людства. Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.





    

середа, 16 червня 2021 р.

До року Української революції 1917-1921рр. в Україні

 БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія № 7 провели історичний відео-екскурс "Відродження державності українського народу" до 100 річчя Української революції 1917-1921років в Україні.

  Познайомилися з історичними подіями відродження державності українського народу, поглибили знання про ключові події Української революції 1917-1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду, формували активну громадянську позицію і почуття патріотизму.

  У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть  бездержавності відбулось об'єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

  Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України. Переглянули відео "Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років".



четвер, 10 червня 2021 р.

День захисту дітей та Міжнародний день друзів

 9 червня БК м-ну"Східний", міська бібліотека філія № 7 та Лиманська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України провели розважальну-ігрову програму: "Привіт Сонце, привіт Літо" із за погодних умов у Міжнародний день друзів та перший день канікул: "Живе на всій планеті народ великий - діти".

 Таланту карантин не перешкода. Вітали за участь в місцевому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику серед дітей під назвою ""Пожежі краще запобігти",  та за участь у місцевому турі всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнку "Книга і діти, екологія і світ" - Ярослава Бакаєва та Таісію Павлішину.

   За активну участь у житті БК м-ну"Східний" та міської бібліотеки філії № 7 вітали наших дітей, а саме: Ярослава Бакаєва, Таісію Павлішину, Альону Івченко, Олександра Манько, Орину Хухрянську, Софію Смородіну, Олексія Смородіна, Степана Шабан, Германа Орлова, Ольгу Громову.

   Вітали Олесю Кравченко і Ярослава Бакаєва які закінчили перший клас, а Надію Шабан за традицією піде в перший клас.

    Дуже цікаво і позитивно провели час. Грали у "Веселі старти". Дорослі теж не пасли задніх та брали участь. Відгадували загадки, приймали участь у малюванні "Червоний Хрест глазами дітей", гра "Веселий парашут" та багато інших. Фішкою був Аквагрім. Свято добігало до кінця. Побажали гарно провести канікули  і ми дійсно підтвердили, що ми справжні друзі.






пʼятниця, 4 червня 2021 р.

До 7-ї річниці звільнення Лиманщини від озброєних сепаратистських формувань

 БК м-ну"Східний" та міська б-ка філія № 7 провели інформаційний дайджест "Лицарі волі". 

     Цього дня 7 років тому, місто Лиман було звільнено від озброєних сепаратистських формувань. Лиман став першим звільненим містом. Згадали ті буремні події. "Війна ... Це слово звучить на кожному кроці. Не проходить жодного дня без перегляду новин та обговорення військової ситуації на Сході України. Кожен з нас оберігає в серці Батьківщину, зігріває надією на світле та мирне майбутнє, і згадує червень 2014 року. Була представлена книжкова виставка та постіно діючий куточок "У мужності не має віку, у пам'яті нема кінця!" - де представлені біографічні, фотоматеріали, хронологія подій. Згадали поіменно гідних синів Лиманщини, імена яких закарбовані у літопис нашої країни:Володимир Бражник, Геннадій Запара, Сергій Карпо, Олексій Кудрявцев, Ростислав Пронько, Дмитро Красногрудь. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять. Вічна слава героям, які загинули у бою та які продовжують боронити Україну. Мета інформаційного дайджеста - донести до присутніх подвиг та патріотизм героїв які ціною свого життя захищали наш рідний край, свою Батьківщину.





четвер, 20 травня 2021 р.

День Вишиванки

   



 День вишиванки - свято національної гідності. Він проводиться у третій четвер травня. "У вишиванку одягнися"- така назва нашого заходу. Вишиванка наша національна святиня. А сам день Вишиванки - хоч поки і неофіційне свято - поклика до сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Тож нехай це свято зітре кордони й об'єднає українців по всьому світі. 

субота, 15 травня 2021 р.

День Європи

 Кожної третьої  суботи травня в Україні відзначається День Європи. 

 БК м-ну"Східний" та міська бібліотека філія № 7 провели мандрівку країнами   Європи -"Мандруємо країнами Європи".

 Переглянули відео: "День Європи - день миру та єдності ", детальніше познайомилися з Європейським Союзом: прапором, гімном, коли і ким була вперше запропонована ідея Євросоюзу, коли святкується День Європи, які країни входять в Євросоюз. Познайомилися з чудовими книжками: "Подорож Європою" та "Чарівні казки Європи." Потім ще дивились мультфільм про Покровительку Європи - Святу Терезу Бенедикту від Хреста (Едиту Штайн).



  

субота, 8 травня 2021 р.

До Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

      Сьогодні 8 травня у день пам'яті та примирення напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні "У граніті, в бронзі, у серцях"- покладання квітів до пам'ятника загиблим визволителям.

      Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства.Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Пам'ять. Це не просто частина історії. Пам'ять - це наша совість, біль, наша гордість. Пам'яті наших дідів, батьків і старших братів, пам'яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам'яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам'яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна. Хвилина мовчання. Покладання квітів до пам'ятника визволителям.




четвер, 29 квітня 2021 р.

До дня Великодня

      Хай сповнює душу краса Великодня

      І радість оселиться в серці сьогодні!

      Хай милують око весняїї квіти,

      І будуть щасливі дорослі і діти!

      Христос Воскрес!

  До Циклу: релігійні та народні свята БК м-ну "Східний" та міська бібліотека філія № 7 провели пізнавальну програму: "Великдень - традиціїї світу". Бібліотека Хухрянська В.І. розповіла про традиції святкування Великодня у різних країнах світу. Вони є досить схожими, проте відзначення Пасхи у деяких куточках планети може здивувати та навіть шокувати. Спер шу була Україна.

  Великдень - одне з найбільших свят християн. В україні святкується з Х століття. Пов'язане воно з воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день або Великдень. Світлої неділі скрізь звучить піднесене вітання: "Христос воскрес!" У відповідь чується : "Воїстину воскрес!"

  За давньою традицією, після такого вітання люди тричі цілуютьсяі обдаровують одне одного писанками. Такий дарунок є виявом симпатії й прихильності. А ще він означає, що всі образи, всі кривди, заподіяні один одному протягом року, слід великодушно забути.

  Потім познайомилися з святкуванням у країнах Європи, США, Австралії, Індії, Мексикі, Філіппін, Фінляндії. Переглянули цікаве відео до Великодня.

Побажали веселих Великодніх свят!  - Дай нам Боже


                                                                  У здоров'ї  вік  свій  звікувати,

                                                                  А через рік світле свято

                                                                  Знову зустрічати

субота, 24 квітня 2021 р.

35 роковини Чорнобильської катастрофи

      БК м-ну "Східний" та міська бібліотека філія № 7  провели експрес-хвилину "Чорнобильська пам'ять світу" до 35 роковин Чорнобильської катастрофи.

     Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам'яті не одного народу.

   26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор, в якому у той час знаходилося близько 200 т урану. Крізь зруйновану обшивку радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи усе живе навколо в радіусі багатьох кілометрів.

До ліквідації наслідків катастрофи було залучено загалом 240 тисяч рятувальників.

     Серед ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи є і наші мешканці мікрорайону "Східний". П'ять ліквідаторів. Але с кожним роком чорнобильців стає дедалі менше. Відходять у небуття сини і дочки України, які поклали своє життя на вівтар Батьківщини, але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам'ять про солдатів атомного фронту, передній край якого проходив у Чорнобилі.

Чорнобильський дзвін,

Печаль і журба,

За тими б'є він,

Кого вже нема, а це Гурський Юрій Михайлович, Курочка Микола Васильович, Казанов Валерій Дмитрович. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять. Світла пам'ять.

  Сьогодні ми вітали та бажали за мужність та самовідданість, героїзм і відвагу міцного здоров'я, довгих років життя, щастя і злагоди у родинах Мирошниченка Володимира Миколайовича та Ісикову Антоніну Федорівну.





     

     

субота, 17 квітня 2021 р.

День Довкілля

 У третю суботу квітня з 1998 року відмічають День довкілля. БК м-ну "Східний" та міська бібліотека філія № 7 кожного року долучаються до цього дня. Під гаслом "Чистота планети, чистота душі. В наших силах землю зберегти" впорядковували територію 17 квітня 2021 року.

     Країн так багато, планета єдина,

     Її зберегти має кожна людина.

Природа самодостатня і цінна сама собою. І завдання людини - не зашкодити, оскільки вона є лише частинкою цієї природи. Ми живемо на прекрасній планеті Земля та всі відповідальні за неї. Але люди забруднюють довкілля, шкодячи цим і собі. Сьогодні ми привернули загальну увагу до збереження природи. Природа для нас - наше життя. І берегти природу - значить берегти Батьківщину.

По працювали гарно і згуртовано. Діти на рівні з дорослими не давали "задніх" і тепер з чистою душею та затишним довкіллям вітаємо  весну.

Дякуємо всіх не байдужих мешканців громади які долучилися до Дня довкілля.




      

До Міжнародного дня рідної мови

     Як воду п'ю із чистої криниці,      З - поміж людей вишукую слова,      І наша ріднамова - чарівниця      У віршах повнозвучних ожи...