субота, 30 січня 2021 р.

До Дня визволення Лиманщини від німецько-фашистських загарбників (1943 р.)

      Щорічно 31 січня відзначається День визволення Лиману від німецько-фашистських загарбників, у цьому році -  це 78 річниця. Заради пам`яті про героїчне минуле рідного краю в БК м-на"Східний" та міська бібліотека філія №7 за темою "Пам`ять війни - це пам`ять серця" вшанування пам'ять  біля меморіальних дощок та викладка літератури "І знову біль пронизує серця".

     На фронтах Другої світової воювали близько 6000 лиманців, 3077 наших земляків віддали своє життя за перемогу над фашизмом.

     14-ти нашим землякам-учасникам Другої світової війни - присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

     7 липня 1942 року Лиман був захоплений нацистами. В часи німецької окупації тут діяли партизанські загони, що проводили деверсійну діяльність. 31 січня 1943 року місто відвойоване силами Південно-Західного фронту в ході Ворошиловградської операції. Лиманщина дорогою ціною заплатила за право бути звільненою.У боях за наш край загинуло 1350 захисників - відомих і невідомих. Імена багатьох наших земляків назавжди залишаться у пам'яті - у архівних документах, у назвах вулиць, у експозиціях музеїв, викарбуваними на гранітних плитах пам'ятників. На вшанування їх подвигу на території населених пунктів Лиманської ОТГ споруджено 41 пам'ятник, 27 обелісків, стел.

     Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв чия боротьба, героїзм сприяли звільненню України від нацистів.

     У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війни.

    Знайомилися з викладкою літератури.








пʼятниця, 29 січня 2021 р.

До Дня пам'яті Героїв Крут

      

Сьогодні День пам'яті Героїв Крут - однієї з трагічних і водночас високо легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921рр.
      Бій під Крутами - це символ жертовності і подвигу в ім'я свободи і Української держави. 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва: бій тривав годин із 5 між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми національно-свідомими київськими студентами, що захищали підступи до Києва.
      Стоять двадцять сім студентів і гімназистів приречені на смерть. Один із них, ще зовсім малий хлопець, семикласник, починає співати "Ще не вмерла Україна...", а інші підхоплюють, і гімн лунає, розсікаючи повітря. Багато в той день полягло українців. Відбулася страшна, але героїчна битва молодих українських студентів з більшовицькою армією.
      Загибель студентів - це символ патріотизму й жертовності українського народу, його вільної душі і незалежного духу, який завжди боровся й боротиметься за кращу долю. Юні студенти віддали своє життя за рідну землю.
      У березні 1918 року, коли більшовики підписали Брестську мирну угоду, уряд УНР повернувся до Києва. Тодіж було вирішено поховати полеглих у нерівному бою студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Увічненням цього є відома поезія Павла Тичини "Пам'яти тридцяти".
      Схиляємо свої голови перед світлою пам'яттю тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку затулили собою шлях ворогам на Київ во ім'я воскреслої сьогодні України. Вічная пам'ять!


четвер, 28 січня 2021 р.

До Всесвітнього дня боротьби з Булінгом


       Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожніцсть, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне третирування, цькування, а у міжнародній термінології - БУЛІНГ. Осередком, у якому найбільш яскраво представлений булінг, є школа - місце де більшість часу проводить середньо-статистичний підліток. Перші публікації на тему шкільного приниження з'явилися ще в 1905 році. Дослідженням проблеми булінгу займалися переважно зарубіжні науковці, серед них варто відмітити скандинавських вчених (Д. Ольвеуса, Е.Ролланда, П. Хайнеманна) та британських дослідників (Д.Лейна, В.Ортона, Д.Таттума). У США особливу увагу до булінгу почали виявляти на початку 90-х років ХХ ст. 

      В Україні проблема булінгу лише починає вивчатися. Вітчизняні дослідження, як правило, здійснюються у напрямку педагогіки й психології та грунтуються на закордонних розробках теорії булінгу.

      БУЛІНГ - це негативна агресивна поведінка умисного характеру, яка має високий ступінь суспільної небезпеки. Окремі прояви булінгу можуть підпадати під ст.127 КК України і кваліфікуватись як катування.

      БК м-на"Східний" та міська бібліотека філія № 7 "Булінг в школі. Як його розпізнати?" - до Всесвітнього дня боротьби з булінгом пропонує пізнавальний  онлайн перегляд для дітей та  батьків - "Що таке шкільний булінг" та "Як боротися з булінгом поради дітям". Приємного пізнавального перегляду!


               

середа, 27 січня 2021 р.

До Дня пам'яті жертв Голокосту


      Сьогодні 27 січня весь цивілізований світ вшановує пам'ять жертв  Голокосту - однієї з найбільш трагічних сторінок людства.

      Щиро співчуваємо невинно убієнним під час Голокосту та їхнім родинам ( чи не у кожній єврейській сім'ї в Україні хтось загинув).

      Нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня має стати вічна пам'ять і зобовязання докласти зусиль до недопущення геноцидів і злочинів проти людяності.

четвер, 21 січня 2021 р.

До Дня Соборності України

 Велична і свята,  моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

     Сьогодні 22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 102 роки тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави - проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Святкування Дня Соборності розпочалося з 1990 року, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1991 році Указом президента України Леоніда Кучми.

     Головною традицією свята є акція "Українська хвиля" - утворення "живого ланцюга" єднання. Найбільший "живий ланцюг" було створено в ніч з 21 на 22 січня 1990 року, з'єднавши між собою Львів та Київ, що символізувало єдність між заходом країни і столицею.

     Загальним гаслом відзначення Дня Соборності у 2021 році є "У єдності сила".





До Міжнародного дня рідної мови

     Як воду п'ю із чистої криниці,      З - поміж людей вишукую слова,      І наша ріднамова - чарівниця      У віршах повнозвучних ожи...